Počasie Chorvátsko: aktuálna predpoveď počasia pre Chorvátsko

Predpoveď počasia pre Chorvátsko

Pozrite si aktuálnu predpoveď počasia pre jednotlivé chorvátske ostrovy, letoviská alebo počasie v celom Chorvátsku.

Pozrite si predpoveď počasia v Chorvátsku a vyrazte na dovolenku.

Aktuálna predpoveď počasia pre jednotlivé ostrovy

Počasie na ostrove Krk

Počasie na ostrove Hvar

Počasie na ostrove Pag

Aktuálna predpoveď počasia v chorvátskych letoviskách

Počasie v letovisku Živogošče

O počasí na Jadrane

Pobrežie Chorvátska je chránené pred nepriaznivým počasím z vnútrozemia pohoriami dinárskej sústavy. Na chorvátskom pobreží nájdete miesta, ktoré sú navštevované celoročne, aj tak je však najvhodnejším obdobím na dovolenku v Chorvátsku obdobie od apríla do októbra. Na jar je tu síce viac dažďových zrážok a teplota vody býva nižšia, čo môže byť vhodné pre tých, ktorí nemajú radi príliš vysoké teploty. V tomto období tu kvitne väčšina vegetácie a stredomorská príroda tak ponúka svoju najkrajšiu tvár. V letných mesiacoch na vrchole turistickej sezóny teplota vzduchu stúpa až na 40 °C a teplota vody sa pohybuje okolo 25 °C.

Zaujímavým obdobím je tiež neskoré leto a jeseň. Nie je teda na škodu, ak sa vydáte na dovolenku v septembri alebo v októbri. Jeseň je stabilná a klima je ovplyvňovaná akumulovaným teplom mora.

Kedy cestovať do Chorvátska?

Ste milovníci vyšších teplôt? Máte radi slnečný svit a teplé dni? Potom bude pre vás nejlepším obdobím na dovolenku obdobie od júna do augusta.

Ak však máte radi príjemné miernejšie teploty, vydajte sa na dovolenku v máji alebo v septembri. Pokiaľ si však nie ste istí kedy a kam vyraziť, prezrite si viac informácií o počasí v Chorvátsku a porovnajte priemerné teploty v jednotlivých letoviskách a na ostrovoch.