Chorvátsko lacno: ZĽAVY UBYTOVANIE, ZĽAVY NA DETI, FIRST MINUTE, LAST MINUTE

Chorvátsko lacno

Chorvátsko patrí jednoznačne medzi najnavštevovanejšie krajiny v hlavnej sezóne letných dovoleniek. Každoročne na pobrežie Chorvátska mieri viac ako pol milióna slovenských turistov, ktorí hľadajú lacnú a pritom krásnu dovolenku. Poradíme vám, ako nájsť kvalitné lacné ubytovanie v Chorvátsku.

Dovolenka Chorvátsko lacno

Chorvátsko lacno nie je nič neuskutočniteľného. Dovolenku v Chorvátsku si môžete zaobstarať naozaj veľmi lacno. Lacnú dovolenku na chorvátskom pobreží umožňuje navyše aj fakt, že Chorvátsko je pomerne blízko Slovenska.

Lacné ubytovanie Chorvátsko

Vašu dovolenku v Chorvátsku teda môžete stráviť skutočne lacno a pred samotným odchodom si vybrať jednu z množstva možností ubytovania v súkromí. Ubytovanie v súkromí je možné zaobstarať lacno hneď v niekoľkých rôznych formách, počnúc penziónmi s polpenziou alebo len s večerami, cez dovolenku v hoteli až po pronajaté celé domy na pobreží Chorvátska.

Lacné apartmány Chorvátsko

Najčastejšou a najlacnejšou formou ubytovania v Chorvátsku však zostávajú už po niekoľko rokov tzv. apartmány. Apartmán v Chorvátsku je spravidla byt s jednou alebo dvoma spálňami, vybavený kuchyňou s rozkladacím gaučom, sociálnym zariadením a obvykle tiež s balkónom či terasou. Majitelia apartmánov predpokladajú, že väčšina turistov dorazí vlastným autom, a preto ponúkajú na pozemku možnosť parkovania zdarma.

Lacná dovolenka s deťmi

Majitelia apartmánov v Chorvátsku sú si navyše vedomí toho, že väčšina klientov k nim mieri s deťmi, a tomu prispôsobujú aj ceny ubytovania. Keď využijete zľavy na deti, lacné ubytovanie v Chorvátsku sa oplatí ešte viac. V niektorých apartmánoch je dokonca pobyt pre dieťa do 3 rokov zdarma. Želáme si, aby vaša dovolenka bola podľa vašich predstáv, nie je preto pre nás prvoradé ponúkať najlacnejšie apartmány, ale naopak tie najkvalitnejšie.

First minute a last minute Chorvátsko

Ubytovanie v Chorvátsku si môžete zadovážiť ešte výhodnejšie, ak sa zameriate na first minute alebo last minute ponuky cestovných kancelárií. First minute ponuky na letnú dovolenku v Chorvátsku bývajú v predaji už od októbra predchádzajúceho roka. Last minute ponuky môžete sledovať v priebehu celej letnej sezóny.

Lacná dovolenka Chorvátsko

Lacné chorvátske hotely

Ubytovanie v lacnejších hoteloch v Chorvátsku stojí s polpenziou v najvyššej sezóne okolo 50 €/osobu/deň. Niektoré hotely však ponúkajú až 2 deti zdarma, s nárokom na polpenziu. Drahšie hotely stoja v Chorvátsku napríklad dvojnásobok, alebo aj viac.

Lacnejšie sú apartmány

Ubytovanie v apartmáne v Chorvátsku je podstatne lacnejšie. Pekný apartmán pre 4 osoby si zaobstaráte od 530 €/týždeň. Musíte však pripočítať cenu za stravu. Lacnejšie samozrejme je, ak si aspoň čiastočne uvaríte sami. V prípade malých detí je to riešenie, ale ženy si v takom prípade na dovolenke veľmi neoddýchnu.

Chorvátske penzióny

Cenovo výhodné sú chorvátske penzióny. Za dobrú cenu ponúkajú polpenziu alebo len raňajky či večere. Môže to byť cenovo najvýhodnejšie riešenie vašej dovolenky v Chorvátsku.

Porovnanie s leteckými zájazdmi

Letecké zájazdy do chorvátskych hotelov alebo do iných stredomorských letovísk sú samozrejme veľmi príjemným riešením dovolenky. Ak cestujú len dvaja dospelí, určite si to môžu dovoliť. Ak však chcete ísť na dovolenku s dvoma deťmi, vyjde vás takáto dovolenka minimálne na 2000 € a to si už každý dovoliť nemôže.

V prípade apartmánu zaplatíte od 530 € za apartmán a okolo 320 € za cestu autom do Chorvátska a späť vrátane poplatkov (uvedený príklad nákladov na cestu je vykalkulovaný pre ostrov Pag, s odchodom z Brna – tu prekalkulovať na odchod z Bratislavy!!!). Potom záleží, za aké ceny sa budete stravovať. Za večere v penzióne dáte približne 250 €/týždeň (štvorčlenná rodina). K tomu pripočítajme cenu raňajok a môžeme porovnávať s cenou hotelu s polpenziou.

Aktuálne zľavy ubytovania v Chorvátsku