DOVOLENKA 2024: LETNÁ DOVOLENKA PRI MORI

Omiš Duće, Chorvatsko

Dovolenka 2024

Po roku sa opäť blíži hlavná sezóna dovoleniek a veľa ľudí práve premýšľa, ktorá z lokalít bude tou najvhodnejšou pre tohtoročnú letnú dovolenku 2024. Chorvátsko? Taliansko? Slovinsko? Jednou zo zásadných otázok je, či si budete dovolenku v roku 2024 organizovať sami, alebo sa zveríte do rúk jednej z mnohých cestovných kancelárií.

Kam na dovolenku v lete?

Gradac, ChorvatskoNezávisle na tom, či sa rozhodnete pre už hotový zájazd, alebo či pôjdete takpovediac na vlastnú päsť, je vhodné zvážiť, ktorá z lokalít bude pre vás najvhodnejšia. Určite iné nároky a požiadavky na dovolenku majú dvaja mladí študenti a naopak rodina s dvomi a viacerými deťmi. Každý určite chce, aby jeho dovolenka bola nezabudnuteľná a plná pohody.

Medzi najčastejšie volené zahraničné lokality pre dovolenku patria Taliansko, Slovinsko a Chorvátsko. Každá z týchto lokalít pre dovolenku má svoje výhody aj nevýhody.

Taliansko je destináciou, ktorá je v hojnom počte navštevovaná turistami z celého sveta. Taliansko priťahuje návštevníkov svojou krajinou, históriou a hlavne krásnymi plážami. Avšak nie každému vyhovuje pohostinnosť temperamentných obyvateľov Talianska, ktorí majú rozdielny spôsob života a sú o niečo hlučnejší. Cesta na talianske pobrežie je pomerne dlhá a teda aj nákladná, čo sa môže nepríjemne odraziť na rozpočte vysnívanej dovolenky.

Podobné je to v prípade pobrežia Slovinska, ktoré síce ponúka veľmi kvalitné ubytovanie, avšak nepatrí medzi najlacnejšie varianty letnej dovolenky.

Chorvátsko je najžiadanejšie

Rajska plaža, Lopar, ostrov RabŠtatisticky najnavštevovanejším miestom, kde občania Slovenska trávia svoju zaslúženú letnú dovolenku, je Chorvátsko – práve preto Jadranské more niektorí nazývajú aj „slovenské more“.

Obľúbenosť chorvátskeho pobrežia tkvie predovšetkým v ľahkej dostupnosti a veľmi vysokej kvalite ubytovania a služieb pre turistov. Prímorské chorvátske letoviská dnes turistov vítajú s nadšením a poskytujú im ubytovanie v apartmánoch a hoteloch na vysokej úrovni. Pre turistov sa tak dovolenka v Chorvátsku stáva stále obľúbenejším a žiadanejším druhom dovolenky.

Užijte si báječnou dovolenou v Chorvatsku