CHORVATSKO LETOVISKA: ISTRIE, PAG, KRK, DALMÁCIE, OMIŠSKÁ A MAKARSKÁ RIVIÉRA, HVAR, BRAČ, PELJEŠAC

Orebič, poloostrov Pelješac

Chorvátsko letoviská

Ak patríte k tým, ktorí vyhľadávajú priezračné more, prírodné kamienkové alebo piesočné pláže, prinášame Vám tipy na najobľúbenejšie destinácie v Chorvátsku. Spoznajte prekrásne chorvátske letoviská a zažite nezabudnuteľnú dovolenku pri mori!

Istria

Istria je jednou z turisticky najživších oblastí Chorvátska. Okrem pekných kamienkových pláží sa Istria môže pochváliť nádhernou prírodou a pamiatkami UNESCO s tisícročnou históriou. Najkrajšou pamiatkou je rímsky amfiteáter v Pule.

Ostrov Pag

Ostrov Pag láka predovšetkým krásnymi piesočnými plážami – napr. Čista plaža alebo Planjka, ale tiež nádhernou prírodou. Počas dovolenky na ostrove Pag môžete podnikať množstvo výletov – napr. lodné výlety s fishpiknikom, výstup na najvyšší vrchol ostrova – Sv. Vid alebo návštevu syrárne s ochutnávkou vynikajúceho Pažského syra.

Ostrov Krk

Chcete sa vydať na dovolenku niekam blízko? Skúste ostrov Krk! Z pevniny sa naň dostanete pohodlne mostom. Krk patrí k najslnečnejším oblastiam Jadranu, má krásne kamienkové aj piesočné pláže, bohatú históriu a vynikajúce víno.

Severná Dalmácia

Severná Dalmácia je skvelá „poznávacia“ destinácia. Navštíviť môžete Národný park Krka, súostrovie Kornati alebo prírodný park Telašćica. Pre rodiny s malými deťmi sú ideálne letoviská Sv. Filip i Jakov alebo Biograd na moru, ktoré sa pýšia krásnymi piesočnými plážami.

Omišská riviéra

Na Omišskú riviéru priťahuje návštevníkov predovšetkým letovisko Omiš – Duće, ale na popularite získavajú aj menej známe letoviská ako Mimice a Medići. Najväčším lákladlom v letovisku Omiš – Duće sú krásne piesočné pláže, obľúbené predovšetkým u rodín s deťmi. V Mimiciach a v Medići nájdete krásne piesčitokamienkové pláže s pozvoľným vstupom do mora.

Makarská riviéra

Makarská riviéra, považovaná za raj na Jadrane, ponúka nádherné kamienkové pláže, bohatú turistickú vybavenosť, pobrežné promenády, obchodíky, vynikajúce dalmátske reštaurácie a širokú ponuku výletov. Nájdete tu najvyhľadávanejšie letné destinácie ako je Brela, Tučepi, Podgora, Bratuš, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Brist či Gradac.

Ostrov Hvar

Na ostrov Hvar lákajú návštevníkov predovšetkým nádherné pláže, priezračné more, malebné zátoky a najviac slnečných lúčov z celého Jadranu. Vo vnútrozemí ostrova môžete obdivovať levanduľové polia, polodivoké kone a pôvodnú vidiecku architektúru. Ostrov Hvar nadchne každého, kto túži po robinzonskej dovolenke.

Ostrov Brač

Vďaka čistému vzduchu a moru bol ostrov Brač zaradený medzi desať nejlepších destinácií pre život. Nenechajte si ujsť kúpanie na najvyhľadavánejšej pláži Chorvátska – Zlatni rat. Okrem nádherných pláží ostrov Brač ponúka vynikajúce reštaurácie, vyhlásené víno Plavać a atraktívne ubytovanie blízko mora.

Polostrov Pelješac

Pokiaľ Vás láka krištáľovo čisté more a nedotknutá príroda, vyskúšajte letnú dovolenku na polostrove Pelješac. Hlavným strediskom cestovného ruchu je tu mestečko Orebić s bohatou moreplaveckou históriou. Letovisko vyniká svojimi krásnymi plážami a výbornými podmienkami na vodné športy. Pelješac je tiež dôležitou vinárskou oblasťou.

Orebić, poloostrov Pelješac, Chorvatsko
Orebić, poloostrov Pelješac